CENTRO DARBO LAIKAS

8.00–20.00

PROJEKTAS

Nuorodos

Edukaciniu patirciu bankas

  

Tv linija

tevu linija internetas

emokykla logo

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Penktoji projekto „Sveikatos universitetas namuose“ sesija

242972223 233515495491788 2860170291626036451 n

               Vėsią rugsėjo 22-osios dieną projekto „Sveikatos universitetas namuose“ dalyviai susiruošė daug gerų emocijų žadančion išvykon į Panevėžio kraštą. Kuo projekto dalyvius paviliojo šis kraštas? Gerų emocijų pliūpsnis visų laukė Hortenzijų parke. Nors ir pabučiuoti rudens vėsos hortenzijų žiedai, vis tiek pakerėjo mus savo dydžiu, spalvomis, gausa. Gėlių mylėtojoms ir augintojoms šiame parke nuo grožio svaigo galva ir tankiai plakė širdis. Ne be reikalo sakoma, kad hortenzijos kaip ir žmogus nugyvena apie 75 metus ir vis gražėja. Dauguma mūsų neatsispyrė pagundai – įsigijo hortenzijų sodinukų savo kiemams papuošti. Kas čia žino, gal ir Sudeikiuose ar Sirutėnuose kada nors sužydės hortenzijų parkas.

                      Bendravimo džiaugsmą patyrėme apsilankę unikalaus, netradicinio, labai kūrybingo ir be galo darbštaus Panevėžio rajono įžymybės K. Sakalausko privačiame senienų muziejuje. Tik susitikę su muziejaus šeimininku supratome – čia užsibūsime. Antikvarinių daiktų muziejus ypatingas tuo, kad eksponatai yra veikiantys ir turi savo istorijas, kurias pasakodamas šeimininkas sugeba sudominti kiekvieną lankytoją. Čia radome senovinį automobilį, žemės ūkio mašimas, padargus, buities prietaisus, muzikos instrumentus, dokumentus, pinigus ir daugybę kitų daiktų. Taip pat mus nustebino milijono metų senumo dinozauro kiaušinis, turintis savo tikrumą patvirtinantį sertifikatą.

                      Išvyką papuošė noras paragauti „pagrabinių“ bandelių, apie kurias perskaitėme reklaminiame stende. Dėl tų bandelių pasukome į Adomynės dvarą. Neparagavome tų skanių bandelių, nes jos neparduodamos išsinešimui: jų galima paragauti tik edukacijos, vykstančios Adomynės dvare, metu, juk „iš pagrabo niekas maisto nesineša ir jo nenusiperka“- paaiškino edukacijos rengėja. Su įsigytomis hortenzijomis, nors ir be bandelių, laimingi keliavome namo. Tiesiog norėjosi šypsotis nuo matytos gražumos, gėlių jūros, nuo gabių, talentingų žmonių dosnumo, noro dalintis tuo, ką kuria, ir keliavome pilni dėkingumo sudeikiečiams Irenai ir Stasiui už galimybę tai pamatyti.

               Rasa

N U O T R A U K O S

Projekto „Sveikatos universitetas namuose“ ketvirtoji sesija

241471221 154460900174245 310641420429440855 n                 Pirmąją rudens savaitę savivaldybės finansuojamas projektas „Sveikatos universitetas namuose‘, įgyvendinamas Bendrijos „Tėviškės pastogė“, Sudeikių daugiafunkcio centro ir Sirutėnų bibliotekos ketvirtosios sesijos dalyvius pakvietė į A. ir M. Miškinių literatūrinę-etnografinę sodybą Juknėnų kaime. Studentų laukė pažintis su įžymia Miškinių šeima, pagal kurios likimą mokėmės istorijos. Muziejininkė, įdomi pasakotoja Rimanta Gaidienė, unikalios sodybos puoselėtoja, vedžiojo mus istorijos vingiais, leido išmėginti plunksnos lengvumą, parodė varganą tuometinę buitį, perteikė ten gyvenusių žmonių požiūrį į pasaulį, didžiuodamasi kalbėjo apie besąlygišką motinos meilę vaikams, namams, gimtinei ir žmogui, taip pat daug emocijų skyrė talentingiems šių namų gyventojams, jų kūrybos lobiams. Patirti įspūdžiai mus pačius atvertė poezijai, prisiminimams ir net dainoms. Neskubėjome namo, nes A. ir M. Miškinių sodyboje kiekvienas suradome savo vaikystės namų prisiminimų bent mažą dalelę.

                Rasa Žitkuvienė

N U O T R A U K O S

Trečioji projekto „Sveikatos universitetas namuose“ sesija

235690983 4767564423254111 4965550779579402022 n

          Saulėta rugpjūčio 10-os dienos ramybės, pusiausvyros, džiaugsmo paieškos projekto „Sveikatos universitetas namuose“ trečiosios sesijos dalyvius atviliojo į vandenų ir unikalios gamtos kraštą – Zarasus. Čia aplankėme apžvalgos aikštelę, nuo kurios iš įvairių kampų mėgavomės ypatingo grožio Zaraso ežeru su salomis ir pakrantes juosiančiu pasivaikščiojimo taku, apžiūrėjome Zarasų miesto aukščiausioje vietoje stovinčią Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią. Didingas, susimąstęs ir parimęs iš aukštai žvelgė į mus Stelmužės ąžuolas, tarsi susirūpinęs šiandieninėmis aktualijomis. Ąžuolas – žinomiausias gamtos paminklas, vienas seniausių Europoje ir seniausias bei storiausias medis Lietuvoje, šį pavasarį keturiomis naujomis medinėmis atramomis paremtas, dabar atrodo pavargęs, bet vertas pagarbos, labai primenantis ilgą amžių nugyvenusius ir daug ko patyrusius žmones... Galutinis sustojimas – Kvintiškių Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo vieta prie Ilgio ežero. Tai nepaprasta, o šventa vieta, pritraukianti daug lankytojų.

          Ramybės, pusiausvyros, džiaugsmo Zarasų krašte pasisėmėme ilgam, nes grįžtant namo norėjosi vieno – tapti geresniais sau ir kitiems.

                         Rasa Žitkuvienė

N U O T R A U K O S

Antroji „Sveikatos universiteto namuose“ sesija

  

213652816 2891840577720879 4915039560706012407 n

      2021 m. liepos 9 d. aštuoniolika projekto „Sveikatos universitetas namuose“ lankytojų į antrąją sesiją susirinko gražioje, netradicinėje  G. Mazūro sodyboje Leliūnuose.

 Ši sesija, kaip ir kitos universiteto sesijos, skirtos emocinės dalyvių būsenos atstatymui, gerų emocijų suteikimui šiuo pokarantininiu laikotarpiu. Keramikos studija Leliūnuose puiki erdvė įkvėpti oro, paleisti mintis, svajoti ir pasinerti į kūrybos procesą.  Giedriaus Mazūro keramikos studijoje prisilietėme prie keramikos meno, sukūrėme unikalius kūrinius – puošėme  molio indelius. Mėgavomės netradicinėmis kiemo idėjomis, aplankėme skulptūrų parką, patekome į labirinto pinkles.                 

      Džiaugėmės smagia, šilta išvyka, nuoširdžiu bendravimu, kūrybos galia ir talentingais žmonėmis.

                                                                                                                                                                                          Rasa Žitkuvienė

N U O T R A U K O S

„Sveikatos universiteto namuose“ pirmoji sesija

      

207352200 144561404437862 7638133927566739788 n       Rasa Žitkuvienė supažindino su projekte numatytomis veiklomis, edukacijomis, susitikimais ir išvykomis, kvietė aktyviai, gyvenimo kokybę gerinančiai veiklai, pabrėžė judėjimo svarbą.  Š. m. birželio 30 d. 10.30 val. ant Alaušo ežero tilto projektas „Sveikatos universitetas namuose“ kvietė  į pirmąją sesiją  „MINČIŲ IR JAUSMŲ EKOLOGIJA“. O ir pats Alaušas, nuraminęs bangeles, tarsi sugėrė visas mintis, su ekologija susijusius žodžius. Visą ilgąjį karantino laikotarpį nesimačiusios universiteto lankytojos neslėpė susitiko džiaugsmo, noro bendrauti.

     Šios sesijos viešnia, lektorė docentė Ingrida Kepalaitė palietė vidinės žmogaus ekologijos temą, priminė minčių galią, kalbėjo apie ligų atsiradimo ištakas ir t.t. Keisčiausia –  visos minėtos temos taip aiškiai, suprantamai, vyžuoniškių tarme sugula poetės Ingridos Kepalaitės posmuose naujai išleistoje  poezijos knygoje „Pasakysiu pasakų“.

      Trenerė Sigita Žygaitė, tarsi įtvirtindama Ingridos teiginius, mokė „Sveikatos universiteto namuose“ dalyvius atsipalaidavimo paslapčių, priminė kasdieninio judėjimo svarbą ir savęs, savo galių pajutimą per judėjimą.

      Kavos puodelis kvietė džiaugtis, kalbėtis, bendrauti, planuoti ir vėl susitikti.

      Projektą „Sveikatos universitetas namuose“ rengė ir įgyvendina bendrija „Tėviškės pastogė“  ir Sudeikių daugiafunkcis centras.   

                                                                                                                                                                               Rasa Žitkuvienė  

N U O T R A U K O S

Olimpinė diena 2021

         Olimpin diena

           

       

         2021 m. birželio 22 d. Sudeikių daugiafunkciame centre vyko Olimpinė diena 2021.

           Sveikiname nugalėtojus! 

 

 

 

 

 

Žygis aplink Bradeso ežerą

Zygis aplik Bradeso ezera 2021 05 22 koliazas

          Gegužės 22 d. įvyko žygis aplink Bradeso ežerą. Žygeivius lydėjo pavasarinė žaluma, žiedų gausa, skaidrus ežero vanduo...

Užimtumo specialistė Sigita