CENTRO DARBO LAIKAS

8.00–20.00

.

Nuorodos

 

Tv linija

tevu linija internetas

ikiemokykla logo

 

vt

 

 

smm logo thumb other119 76

elektrumbaner

 

saugoksavotapatybe

 

120x60 vietoves

  

 

 

 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Sveikatos unuversiteto namuose III-oji sesija

       2019 m. rugsėjo 5 d. Sudeikių daugiafunkciame centre vykusioje III-ojoje „Sveikatos universiteto namuose“ sesijoje grožio tema kalbėta apie neapsakomas grožį rudeninėje gamtoje, žmogaus išorinį, vidinį grožį, žmogaus kuriamo grožio galias. Studentų ir klausytojų laukė grožio specialistų konsultacijos, grožio studija ir kūrybinės dirbtuvės. 

 • P1610865
 • P1610868
 • P1610870
 • P1610873
 • P1610886
 • P1610894
 • P1610904
 • P1610905
 • P1610910
 • P1610918
 • P1610925
 • P1610926

Simple Image Gallery Extended

Jurginų žydėjimo šventė 2019

                         100 Prieš 4 metus Sudeikių daugiafunkcio centro darbuotojams kilusi mintis įstaigos teritoriją papuošti jurginų slėniu išaugo į gražią tradiciją – kasmet, žydint jurginams ir palydint vasarą, organizuoti Sudeikiuose Jurginų žydėjimo šventę. Šiemet ši šventė jau ketvirtoji.

                     Puikus oras, graži aplinka, daug svečių – tikriausios šventės požymiai. Čia buvo visko: puikavosi spalvingasis Jurginų slėnis – šiemet čia vietą surado beveik pusė tūkstančio jurginų kelmų. Pirmą kartą pavaikščioti basomis ir pajusti žemės galią bei įvairovę pakvietė Basakojis – basų kojų takas; ežeras sekė legendas ir pasakojo apie save informaciniais stendais. Įvairiais žiedais pasipuošė Gėlių siena, kiekvieną ateinantį pasitiko Knygų namelis. Kad Jurginų slėnis šiemet toks gražus ir atsinaujinęs, ačiū filosofo sudeikiečio Juozo Girniaus sūnums Kęstučiui, Sauliui ir Ramūnui, ūkininkui Artūrui Vitkūnui, sudeikiečiams Sauliui Leipui, Stasiui, Eigėliui, Irenai Rameikienei, bikuškiečiui a.a. Daniui Trakeliui, verslininkui Jonui Balaišiui, buvusiam mokiniui dabar kauniečiui Ignui Žitkui – šių žmonių dėka šiemet šalia Jurginų slėnio turime gražų poilsio skverą.

                  Gausiai susirinkusius svečius kvietė įvairios pramogos: gražuoliai Utenos žirgyno žirgai ir karieta, kuria vėžino šventės rėmėjas ūkininkas Leonardas Rinkevičius. O tie, kas simpatizuoja metaliniams žirgams, turėjo progą jais pasimėgauti į šventę atvykus baikerių klubui FREE HAWKS MC. Gražus oras ir rėmėjai kvietė pasilepinti vandens pramogomis: vandens dviračiais, valtimis, irklentėmis, plaustu. O mėgstantys smagiai pajudėti skubėjo į stadioną, kur galėjo išmėginti sportinių batutų malonumus.

                      Klumpdirbystės amatą demonstravo sirutėniškis V. Šemelis. Pačių mažiausių su įdomiausiais užsiėmimais ir prizais laukė Kūrybinė salelė.

                  Na, o smaližiai ar mėgstantys stipriau užkrimsti irgi turėjo ką veikti: čia buvo kepamas šakotis, spurgos, verdami cepelinai, čirškėjo blynai, kvepėjo žuvienė, gundė kavinukės gardumynai.

               Ir šiemet čia veikė Laimingojo jurgino loterija. Ji tikrai laiminga, nes nė vieno bilieto nebuvo tuščio. Kiekvienas slėpė laimėjimą – patį įdomiausią, patį patraukliausią, nes prizus įsteigė darbštieji ūkininkai, auginantys ne tik bulves, javus, žirnius, malantys ekologiškus miltus, bet nepagailėję ir šventei dovanoję visą aviną! Nuo jų neatsiliko ir verslininkai bei dosnūs tiek žemiečiai, tiek kitų kraštų žmonės. Todėl eilė prie Laimingojo jurgino loterijos bilietų nusidriekė iki pat  ežero.

                      Kokia gi šventė be muzikantų ir smagių dainų. Puikią nuotaiką ir šokio sūkurį šventei dovanojo Utenos KC Sudeikių skyriaus kolektyvai: „Sudeikiečių gaida“ (vad. A. Misiukaitė), „Branda“ ir „Seliavytė“ (vad. A. Baltuškienė), Ignalinos KC Didžiasalio skyriaus moterų trio „Vėtrungė“ (vad. V. Sinkevič), Suginčių krašto kapela (vad. J. Veršelis ir R. Varatinskienė), muzikantas Rimvydas iš Kupiškio, grupė „2G“ iš Utenos.

                      Sudeikių daugiafunkcio centro kolektyvo vardu nuoširdžiausiai dėkoju visiems, parėmusiems šią šventę. Jūsų dėka ji buvo tokia turtinga ir graži.

                                                                 Direktorė  Vilma Petrulienė

FILMUOTA MEDŽIAGA

N U O T R A U K O S

Stovyklos 2019

0 IMG 20190701 172012

          Utenos r. Sudeikių daugiafunkcis centras vasaros laikotarpiu tampa vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų stovyklų meka. Stovyklos čia vyksta įvairios: poilsio, sveikos gyvensenos, sporto, kūrybinės, mokymosi, šaulių, žvejų ir kt. Kiekvieną vasarą vietą turiningam poilsiui čia atranda vis daugiau poilsiautojų. Vien per šios vasaros birželį Sudeikių daugiafunkcio centro erdvėse turiningai laiką leido 374 stovyklautojai.

         Vos pasibaigus mokslo metams, Sudeikiuose duris atvėrė dienos stovyklos 1–4 klasių mokiniams. Jas pamėgo ne tik rajono, bet ir visos šalies mokiniai bei pas giminaičius vasarai grįžę svečiose šalyse besimokantys pradinukai. Čia jiems puiki galimybė prisiminti gimtosios kalbos subtilybes, tobulinti bendravimo įgūdžius. Per dvi birželio savaites dienos stovykloje ilsėjosi daugiau nei 60 pradinukų.

 

           10 dienų čia turiningai leido ir 27 Utenos rajono ugdymo įstaigų 5–8 klasių mokiniai, kurių stovyklavimo išlaidas 100 procentų kompensavo Utenos rajono savivaldybė. Pirmą kartą galimybes išbandė ir bendrojo lavinimo mokyklų pradinių klasių mokinių su negalia stovyklėlė, iš dalies finansuojama rajono savivaldybės. Šiemet dienos stovyklos pradinukams veiks iki rugpjūčio 16 d. O daugiafunkcio centro erdvės pramogoms ir poilsiui atviros ištisą vasarą. Paskutiniai vasaros stovyklautojai iš čia išvyksta rugpjūčio 25 dieną.

        Utenos r. Sudeikių daugiafunkcio centro informacija

N U O T R A U K O S

Rėmėjams

               Sudeikių daugiafunkcis centras organizuoja vaikų vasaros poilsio stovyklas ir kasmet sulaukia vis daugiau norinčių vasaros atostogas leisti šiame gražiame gamtos prieglobstyje. Džiaugiamės tiek stovyklautojais, tiek rėmėjais, padedančiais tobulinti ir gražinti mūsų lauko erdves. Gražėja ir plečiasi poilsio skveras, kuriame jau pražydo Gėlių siena, patogiai įsitaisė Knygų namelis, pirmąjį derlių rezga ikimokyklinukų daržas, po truputį tiesiasi Basų kojų takas, o visai neseniai ant kalnelio išsirikiavo 4 komplektai medinių suolų ir stalų, kurie įsigyti rėmėjų lėšomis – kad čia stovyklaujantiems vaikams būtų gera ir patogu laiką leisti lauke.

                 Visų Sudeikių daugiafunkcio centro darbuotojų vardu dėkoju Jums, remiantiems šią įstaigą ir padedantiems įgyvendinti mūsų svajones. Telydi sėkmė gražius Jūsų darbus.

                 Direktorė     Vilma Petrulienė

 • 20190701_083434
 • 20190701_083742
 • 20190701_083832
 • 20190701_083907
 • 20190701_083916
 • 20190701_084049
 • p20190701_083951

Simple Image Gallery Extended

Knygų namelis

                      Prie Sudeikių daugiafunkcio centro išdygo naujas statinys – Knygų namelis! Nuo šiol jis pasitiks jus, einančius į paplūdimį, sporto aikštyną ar šiaip išėjusius pasivaikščioti. Nepraeikite pro šalį! Užsukite, ir galbūt čia rasite jums patikusią knygą – imkite ir skaitykite! Skaitykite paplūdimyje, neškitės namo, o kai perskaitysite – atneškite ir padėkite atgal. O gal namuose turite knygų, tiek vaikams, tiek suaugusiems, kurių jau nebeskaitote? Atneškite į Knygų namelį ir padėkite – pratęskite knygų gyvenimą, suteikdami galimybę jas paskaityti kitiems!

                                                        Sudeikių daugiafunkcio centro informacija 

 • DSCF2949
 • DSCF2953
 • DSCF2954

Simple Image Gallery Extended

IŠSIILGĘ BENDRAVIMO

    DSCF2930Violetinės alyvų kekės, baltai žydinčios kaštonų žvakės ir erdvė, užpildyta vaiskia žaluma, kokia būna tik gegužę, vilioja išeiti iš namų  pasimėgauti šiluma ir  kviečia keliauti, atrasti, pažinti, pailsėti bei patirti naujų įspūdžių. Norisi kuo daugiau šio pavasarinio grožio aprėpti,  kažką naujo atrasti ar iš naujo pažinti. Tokių nuotaikų „apsėsti“   Sudeikių daugiafunkcis centras, Sirutėnų biblioteka ir bendrija „Tėviškės pastogė“ kvietė žmones džiaugtis pavasariu, paimti viską, ką gyvenimas duoda, kvietė naujoms, neįprastoms, nenusibodusioms veikloms. Taip Sudeikiuose buvo atidarytas Sveikatos universitetas namuose ir suorganizuota vienos dienos išvažiuojamoji Senjorų stovykla.

      Universitetas namuose – kas tai?  Tai Sudeikių apylinkės žmonėms skirtas projektas, tai buvimas kartu, kūno ir dvasios harmonijos siekimas, suvokiant, kad daugiausia įtakos sveikatai turi mūsų pačių mintys, mąstymo būdas ir gyvenimo ritmas. To siūloma siekti susitinkant vieną kartą per mėnesį visai dienai vis kitokiems įdomiems užsiėmimams, praktinėms veikloms, diskusijoms, nuoširdžiam ir paprastam, bendravimui. Numatyti šeši užsiėmimai. Jau yra dvidešimt šeši studentai, kuriems įteiktos studijų knygelės, ir laisvi klausytojai, ateinantys į tema suviliojusį užsiėmimą. Studentus sveikinę Centro direktorė Vilma Petrulienė, bendrijos „Tėviškės pastogė“ pirmininkė Birutė Kubilienė, Sirutėnų bibliotekos bibliotekininkė Jovita Mačiulienė, seniūnas Virginijus Gaižauskas linkėjo prasmingų užsiėmimų, įdomių veiklų ir lengvo bendravimo, nes bendravimas – vaistas nuo visų ligų, ypač svarbus šiame skubančiame, informatyviame, susvetimėjusiame pasaulyje. Magišku tapęs žodis „bendravimas“ skambėjo ir iš studentų lūpų, išsakant savo lūkesčius, pageidavimus, norus, viltis besimokant Sveikatos universitete.

      Universiteto studentams pirmąjį užsiėmimą pagyvino  Sudeikių centre eksponuojamų parodų lankymas. Stabtelėti kvietė šios įstaigos darbuotojų mėgėjiškų fotonuotraukų paroda „Ką sudėčiau krašto knygon“. Nuotraukose sudėta tai, ką pamatė darbuotojų akys ir pajuto širdys. Kūrybiškumu ir spalvomis užbūrė vaikų ir jaunimo piešinių konkurso „Lietuvos architektūros perlai“ gražiausieji darbai. Parodą atvežė Vilniaus menų studija „Linksmos spalvos“. Šilti ir ramūs kryželiu siuvinėti Irmos Maižienės paveikslai, į kuriuos autorė sudėjo savo norus, svajones, mintis. Irmai siuvinėjimas – pomėgis, suteikiantis gyvenimui spalvų. Savąja tapybos kalba mus kalbino leliūniškės Vandos Kukorienės tapybos darbų paroda. Dažniausiai tai gėlių kalba. Menininkei kūryba yra gyvenimas, o darbai tarsi atsidėkodami pasakoja apie linksmą, spalvingą, kūrybišką asmenybę. Šios parodos rodo, kad visai nesvarbu, kokia gyvenimiška patirtis, kokia kūrybos kalba, tai kas išjausta, su meile pateikta, negali nepasiekti besidžiaugiančios širdies.

      Sudeikių medicinos punkto specialistė Dalia Braukylienė suteikė žinių apie skiepų privalumus ir trūkumus, apie erkių sukeliamas ligas. Atsakinėjo į pateiktus klausimus.

      Žmogus yra raidė Žmonijos knygoje. Išmokti skaityti Žmonijos knygą galima tik pažįstant raides – pirmiausia pažįstant save. Studentai mokėsi pažinti save per spalvas ir formas – piešdami fraktalus. Lektorė Sigita Žitkienė  pakvietė į spalvotą fraktalų kelionę,  leisiančią geriau pažinti savąjį vidinį  pasaulį. Ir pabiro spalvos lapuose taškeliais, linijomis, formomis, ornamentais. Spalvų judesy užfiksuotos mintys, godos, troškimai, ieškojimai, abejonės. Kiekvieno piešusio momentinis kūrinys – tai vidinio pasaulio, sielos gelmės atspindys, tai kelias į raidžių pažinimą  Žmonijos knygoje.

     Pavasario grožio suviliotiems, tiesioginio bendravimo išsiilgusiems sudeikiečiams, sirutėniškiams skirta ir vienos dienos išvažiuojamoji Senjorų stovykla. Senjorų laukė kelionė į Baltriškių vienuolyną Zarasų rajone. Atokiame Lietuvos kaime įsikūrė vienuoliai iš įvairių Europos šalių: Belgijos, Prancūzijos, Latvijos ir Lietuvos. Savitą Baltriškių aplinką, kurioje gera būti, vienuoliai sukūrė tikėjimu, pasitikėjimu, malda ir darbu. O svarbiausia – jie viską daro su džiaugsmu, ir tuo dalinasi su kitais. Tikėjimas per bendravimą, bendravimas dėl tikėjimo paliko didžiulį įspūdį. Lengvas pokalbis apie jų kasdieninį gyvenimą, kartu nuravėtos runkelių vagos, perskeltos malkų kaladės, šeimyniški pietūs prie dosnaus stalo užbūrė gerumu, ramybe, troškimu keistis. Tarsi nusiprausėme gerumo vandeniu šalia vienuolių valdų esančiame Veprio ežere.

      Ir visai nesvarbu, ar pakerėti pavasario grožio, ar patenkinti buvimu kartu, supratome, kad nereikia atidėti bendravimo vėlesniam laikui, reikia susitikti ir tiesiog kalbėtis.

                                                                                                                                                       Rasa Žitkuvienė

N U O T R A U K O S

Draugiškas futbolas Sudeikiuose 2019

      DSCF2827Gegužę, kai gyvybės paslaptis slepiasi baltais žiedais aplipusiuose medžių pumpuruose ir kai geltonai nusidažiusiose pievose plevena tikėjimo džiaugsmas, švenčiame jautrią, gražią Šeimos šventę. Sudeikiuose šią šventę pasitinkame jau trečius metus. Šiemet ir vėl karaliavo futbolo virusas, sukvietęs šeimas, draugus, kaimynus, pažįstamus tapti viena futbolo šeima. Mažieji šventės dalyviai išmėgino jėgas konkursuose, estafetėse, labirinte. Piešiant savo Šeimos žemę, stebino vaikų kūrybiškumas, jausmų gilumas. Nugalėtojai, o nugalėtojais tapo visi, buvo apdovanoti medaliais, prizais. Visų šventės dalyvių, o dalyviai rinkosi iš visos Lietuvos, laukė šventiniai pietūs prie bendro šeimos stalo.

                      Smagu ir šilta buvo Sudeikiuose nuo vaikų klegesio, tėvų šypsenų ir Alaušo mėlio.

                                                                                                Rasa Žitkuvienė

N U O T R A U K O S