2024 m. kovo 18–22 d.

Temos:

• Gerumas ir šypsena – geriausia dovana
  • Pempės diena.
  • Saulutė aukštyn – dienelė ilgyn.
  • Žemės diena
  • Vandens diena

Šią savaitę kiekviena diena buvo įsimintina ir reikšminga. Šventėme mažojo grupės Bilduko gimtadienį, minėjome Pempės, Žemės ir Vandens dienas ir kadangi orai buvo gražūs ir pavasariški tai daug laiko leidome lauke: nuo tilto stebėjome ežerą, baigiantį ištirpti ledą ir jau grįžusius vandens paukščius (kirus, antis, gulbes), kurie kėlė didesnį triukšmą už mus, Bildukus. Išgirdome paukštį baublį, garsiu baubimu pranešantį apie savo grįžimą. Dairėmės ar nepamatysime vandenyje plaukiojančių žuvyčių, nes vanduo jų namai. Lankstėme iš popieriaus laivelius ir leidome juos upeliu. Grupėje darėme bandymus su vandeniu ir įsitikinome, kad vanduo bespalvis, bekvapis, neturintis formos, bet ją įgauna tik sušaldytas į ledą. Stebėjome, kurie daiktai vandenyje skęsta, o kurie ne, žiūrėjome kaip mūsų nuspalvintos popierinės gėlės vandenyje išsiskleidžia ir jį nudažo įvairiomis spalvomis, ragavome iš vandens išvirtą arbatą, lyginome su paprastu vandeniu ir t. t. Vanduo – gyvybės šaltinis, jį reikia tausoti. Mūsų planetoje Žemėje jis banguoja vandenynais, ošia jūromis, teka upėmis, čiurlena upeliais, trykšta šaltiniais, krinta kriokliais ir lyja lietumi. Kokia graži mūsų Žemė... Vietos gyventi joje užtenka visiems ir žmonėms, ir gyvūnams, ir augalams. Grupėje tyrinėjome gaublį, žiūrėjome pažintinį filmą, iš rastos gamtinės medžiagos (samanų, kerpių, šakelių, plunksnų, akmenukų) kūrėme darbelį „Mūsų planeta – žemė“, aplikavome plastilinu, piešėme, stebėjome žemės spalvas. Pavasarį saulutė aukštyn, o dienelė ilgyn. Į darželį rytais ateiname jau prašvitus ir iš jo grįžtame su šviesa. Kad diena ilgėja rodo ir mūsų saulės laikrodis, kurį stebime kai šviečia saulė ir nebūna apsiniaukę. Minėjome Pempės dieną, mokėmės ją pamėgdžioti, žiūrėjome pažintinį filmą apie pempę, nes gyvai ją pamatyti nelengva, nebent galima išgirsti kai ji garsiai laukuose su visais sveikinasi: - gyvi, gyvi!. Mes pempę piešėme, iš raidžių kaladėlių dėliojome jos pavadinimą, iš gamtinės medžiagos darėme pempės lizdą, klausėmės dainelių apie pempę ir dar daug visko veikėme kol nepastebėjome, kad savaitė jau į pabaigą. Linkime smagių išeiginių.

• 2U0HxWUq
  • 8oTbGOlE