MAŽOJI ORŲ STEBĖJIMO STOTIS SUDEIKUOSE

utenaBaigiamas įgyvendinti Utenos rajono savivaldybės lėšomis finansuojamas gamtosauginės veiklos projektas „Mažoji orų stebėjimo stotis“. Antrus metus kuriama Mažoji orų stebėjimo stotis pasirengusi apie orus kalbėtis su mažaisiais darželinukais ir mokinukais.

Šalia Mažosios orų stebėjimo stoties pūpso „orus nuspėjantis“ Akmuo, kuris pasitelkęs parengtas edukacines programas ves vaikus pažinimo keliu. Orų stebėjimo stotyje, turinčioje orų kaitą fiksuojančius prietaisus: termometrus, barometrą, hidrometrą, kritulmatį, vėtrungę ir kt., vaikai įgis gebėjimų šiais prietaisais naudotis, mokytis fiksuoti oro pokyčius stebėjimo dienoraštyje, prognozuoti orus ir praktiškai tikrinti liaudies ženklų tikslumą.

Vaikai, stebėdami lietų, sniegą, šaltį, gamtos garsus, saulės poveikį, ieškos tarpusavio ryšių ir paaiškinimų, atliks įvairius eksperimentus ir bandymus Orų stebėjimo stotyje.

Gamtoje vaikai ne tik stebi oro ir gamtos reiškinių pokyčius, bet ir tyrinėja savus pojūčius, pastebėjimus, savo jausmus, juos išreiškia kūrybiniuose darbeliuose, kurie puošia Lauko galeriją.

Dar šiltas rudens valandas vaikai dabar skaičiuoja Saulės laikrodžio tikslumu ir gaudo vėją paalaušy vėtrungės kryptimi. O patirti įspūdžiai talpinami kuriamame filmuke „Kokį orą atneš boružė ant savo sparnų“.                                                                                                                                                                      Asta Andrašiūtė