Pasvalio kraštas iš arčiau

101  2020 m. rugpjūčio 13 d. Centro bendruomenė vyko į Pasvalį. Buvo smagu susipažinti su dar nepažintu miestu. Mus pasitikusi gidė supažindino su Pasvalio miesto legenda tapusiu Antanėliu – Lėvens tilto muzikantu. Palietus šios interaktyvios skulptūros dešinę plaštaką pasigirsta pasakojimas apie gražiausias Pasvalio vietas, palietus kairę ranką, Antanėlis pasakoja savo legendą, o pridėjus delną prie sagos pasigirsta pasvalietiška tarme skaitomas eilėraštis apie senąjį Lėvens tiltą.

Gidė taip pat parodė gamtos grožį – unikalų mineralinio vandens šaltinį, ištryškusį smegduobėje Žalsvąjį šaltinį bei visą smegduobių parką. Didžiulį įspūdį paliko dubenuotųjų akmenų ir girnapusių kolekcija po atviru dangumi, kurioje sukaupta apie 400 eksponatų: 300 girnapusių, 66 dubenuotieji akmenys, 7 „pėduotieji“ akmenys, 1 – akmuo-riboženklis bei malūno krumpliaračių ekspozicija.

Smagu pakeliauti po naujai atrandamą, dar nematytą mums Lietuvą: pakeisti aplinką, sužinoti, ko dar nežinojai, pamatyti, ko dar nematei.

Laima Jurkevičienė