Į projekto „SVEIKATOS UNIVERSITETAS NAMUOSE“ veiklas šiaurietiškuoju vaikščiojimu

Įgyvendinant bendrijos „Tėviškės pastogė“, Sudeikių daugiafunkcio centro ir Sirutėnų bibliotekos bendrą projektą „Sveikatos universitetas namuose“ įsigytos 7 poros šiaurietiškųjų lazdų. Projekto tikslo- sveikos gyvensenos skleidimo bendruomenės narių tarpe, bendravimo skatinimo padės pasiekti šiaurietiškasis vaikščiojimas. Šiaurietiškais vaikščiojimas mūsų tarpe bus taikomas kaip prevencinė priemonė, nes puikiai tinka vyresnio amžiaus bei turintiems antsvorio žmonėms. Jis turi begalę privalumų: nereikalauja daug investicijų, technika nesunkiai įvaldoma, žingsniuoti galima bet kuriuo metų laiku, be to, sportuojama gryname ore. Šiaurietiškojo vaikščiojimo lengvai išmokstama, jo metu iki 30% mažiau apkraunamas judėjimo aparatas, todėl ypatingai tinka turintiems judėjimo problemų, atpalaiduojami kaklo ir sprando srities raumenys, veiksminga svorio metimo treniruotė gryname ore, gerinama širdies ir kraujagyslių veikla. Taisyklingo ir kryptingo lazdų naudojimo dar teks pasimokyti planuojamuose mokymuose.

Rasa Žitkuvienė