Sveikatos universitetas namuose

104

Birželio mėnesį pradėtas įgyvendinti aplinkos sveikatinimo projektas „Sveikatos universitetas namuose“. Šis projektas yra bendradarbiavimo tarp bendrijos „Tėviškės pastogė“, Sudeikių daugiafunkcio centro ir Sirutėnų bibliotekos rezultatas. Projekto veiklos išdėstytos 5-iose sesijose, kurių metu sveikos gyvensenos ir saugios aplinkos įgūdžiai universiteto lankytojams bus formuojami organizuojant teorinius ir praktinius užsiėmimus.

Karantino atskirti, labai pasiilgę bendravimo, susirinkome į pirmąją sesiją, pilną emocijų spalvų. Stiklo terapijos metu kūrėme vitražus – mažas dovanėles sau. Pasirinkti įvairiaspalviai stiklo gabalėliai ir meninės minties įkūnijimas atspindėjo kiekvieno vidinę būseną tuo metu.

Emocijos it stiklo gabalėliai spindėjo universiteto lankytojų akyse, prisilietus prie senovinių austų drobulių, kurios į Centrą atkeliavo ieškodamos naujų namų. Austinės staltiesės, rankšluosčiai, lovatiesės, takeliai viliojo senoviniais raštais, kalbančiais ne apie buitį, o daugiau apie būtį, o dar atidžiau įsižiūrėjęs į  močiučių austas staltieses supranti, kad austas ne  paprastas, o Pasaulio audeklas, kuris prisiminimų takais sugrąžino į senus duona ir medumi  kvepiančius, ramybe, meile ir tikėjimu alsuojančius savus namus. Bešeimininkėmis buvusios austinės drobulės surado naujas šeimininkes ir iškeliavo į naujus namus  naujam gyvenimui.

Rasa Žitkuvienė

• IMG_20200609_131119