Šventė „Draugiškas futbolas Sudeikiuose“

DSCF4119

Gegužę, kai gamta puošiasi smaragdu, dabinasi žemčiūgais, kai gyvybės paslaptis slepiasi baltais žiedais aplipusiuose medžių pumpuruose ir kai geltonai nuo gėlių nusidažiusiose pievose plevena tikėjimo džiaugsmas, švenčiama viena šilčiausių, brangiausių švenčių – Tarptautinė šeimos diena. Ši šventė – tai savotiškas dar visai neseniai minėtos Motinos dienos ir artėjančios Tėvo dienos junginys. Paminėti Tarptautinę šeimų dieną ir linksmai praleisti laiką šeimos, draugų, pažįstamų, kaimynų, bičiulių rate Sudeikiuose jau antrus metus kviečia bendrija „Tėviškės pastogė“ ir Sudeikių daugiafunkcis centras. Šių metų šventės „Draugiškas futbolas Sudeikiuose“ pagrindinis akcentas – futbolas. Kodėl futbolas? Mėgėjiškas futbolas žavi ne pergalėmis, o bendravimo džiaugsmu, geromis emocijomis, pagarba varžovui. Futbolas yra gyvenimo atspindys, o kartu ir labai svarbi mokykla. Mokykla visiems, kurioje mokomasi geriau save pažinti, valdyti savo emocijas, mokomasi žaisti komandoje, dalintis vienu kamuoliu, siekti bendro tikslo, tačiau kartu ir neištirpti būryje. Futbolas – kelionė sveikatos, bendruomeniškumo link. Futbolo šventės Sudeikiuose metu ši sporto šaka buvo užvaldžiusi tris šeimų komandas iš Utenos ir Kauno. Į šventę taip pat atvyko dvi merginų komandos iš Vilkijos, viena merginų komanda iš Ignalinos ir viena iš Utenos. Rungtyniavo keturios vaikų komandos amžiaus iki 12 metų grupėje : trys berniukų ir viena mergaičių, kurią, mūsų džiaugsmui, sudarė sudeikietės. Tačiau ne tik futbolas šventėje karaliavo. Mažųjų šventės dalyvių laukė piešimas ant asfalto „Esu laimingas“, linksmosios estafetės. Smiginio čempionatas, dviračių varžybos, bėgimas, kinietiškas futbolas buvo populiarūs visose amžiaus grupėse . Lauko kavinukėje galima buvo atsivėsinti šaltu vandenėliu, pasimėgauti kavos, arbatos puodeliu, pasivaišinti gardžiu naminiu pyragu. Nugalėtojai buvo apdovanoti prizais, o visi šventės dalyviai išskirtiniu šventiniu patiekalu – laužu kvepiančiu troškiniu.

Šventėje „Draugiškas futbolas Sudeikiuose“ karaliavęs futbolas užvaldė mažus ir didelius, čia kvepėjo pergalėmis, džiugesiu, ryžtu ir vos vos neįskriejusiu kamuoliu į priešininko vartus. Futbolas mus visus sujungė į vieną didelę šeimą. Ši didėlė futbolo šeima išryškino, kad auga nauja, didelė, futbolo pasauliui grėsminga, Lietuvos vardą ateityje garsinsianti futbolininkų karta. Ir tikriausiai po kelerių metų pasaulio futbolo čempionatas atkeliaus į Sudeikius, juk verta pasauliui pamatyti gražuolį Alaušą ir suteikti džiaugsmo žmonėms žaidžiant futbolą.

Mažoji šventės dalyvė Elena, tą dieną tapusi žurnaliste, domėjosi, kas žmonėms yra šeima. Virginija net nesuabejojusi atsakė, kad šeima yra didžiulis gėris. Elvyrai su mažąja anūke Viktorija šeima yra pats brangiausias dalykas. Tėčiui Aurimui ir sūnui Faustui šeima yra viskas, kas geriausia ir gražiausia žemėje. Kornelija labai džiaugiasi savo šeima ir ją myli. Birutė paminėjo, kad šeima – saugumas, džiaugsmas, tuo pačiu pareiga, atsakomybė, rūpestis.

Pasibaigus šventei , niekas neskubėjo skirstytis, nes buvo šilta, gera ne vien nuo puikaus saulėto pavasario oro, bet ir nuo patirtų emocijų, bendravimo džiaugsmo.

Metodininkė-organizatorė Rasa Žitkuvienė

• DSCF3866