JURGINŲ SLĖNIS SUDEIKIAMS

jurginai2016       Gražios bendradarbiavimo tarp Sudeikių mokyklos-daugiafunkcio centro ir bendrijos „Tėviškės pastogė“ patirtys leidžia kurti ir įgyvendinti vis didesnius, naudingesnius planus, idėjas, projektus. Plėtojant bendradarbiavimą, bendruomeniškumą, gimė puiki mintis – auginti gėles visiems kartu, taip skleidžiant gerovę ir grožį supančiam pasauliui. Nutarėme savo miestelį papuošti jurginų žiedais: kurti, puoselėti Sudeikiuose Jurginų slėnį ir organizuoti kasmetines Jurginų žydėjimo šventes. Jurginų slėnis, tikimės, sujungs bendruomenę, visas vietos organizacijas, įmones, pavienius žmones bendrai veiklai: jurginų gumbų paieškai, sodinimui, slėnio priežiūrai, Jurginų mėgėjų klubo steigimui ir Jurginų žydėjimo šventei. Taip lietuviško darželio gėlė taps mūsų bendravimo, bendradarbiavimo, kūrybos, švenčių simboliu, kiekvieno sudeikiečio kiemo puošmena.

Utenos r. Sudeikių mokykla-daugiafunkcis centras ir bendrija „Tėviškės pastogė“ pakvietė sudeikiečius padėti įgyvendinti šią idėją: sodinti suneštus, surinktus iš gyventojų jurginus ir kurti Jurginų slėnį. Gegužės 10 dieną mokiniai, Centro darbuotojai, bendrijos „Tėviškės pastogė“ ir Sudeikių bendruomenės nariai sodino jurginus. Čia nebuvo mažų ar didelių, tik didžiulis būrys dūzgiančių linksmų jurginų sodintojų. 220 pasodintų jurginų tapo tiltu tarp skaidriavandenio Alaušo ežero ir miestelio centro – draugiškumo tiltu tarp slėnį kuriančių žmonių (praėjusiais metais tik Centro bendruomenė pasodino 101 jurginą), nes niekas kitas taip nesuartina žmonių, kaip grožio puoselėjimas kartu. Sudeikiai yra nuostabiame gamtos kampelyje, puiki geografinė padėtis, graži gamta viliote vilioja poilsiautojus, stovyklautojus, turistus, todėl visą vasarą Sudeikiuose netyla vaikų ir suaugusiųjų balsai. Ir mes norime, kad kuriamas Jurginų slėnis gražiais žiedais džiugintų sudeikiečius ir pasitiktų kiekvieną atvykstantį į Sudeikius.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.sudeikiai.utena.lm.lt/images/2016/foto/jurginai2016