Paroda „Manyje gyvena versmė“

Janinos paroda 2024 sausisSV

Dažnas iš mūsų šalia įprasto kasdieninio gyvenimo turi ir kitą gyvenimą, kuriame egzistuoja du dalykai – žmogus ir jo pomėgis. Sudeikių daugiafunkciame centre  žiemiškai balto sniego atpustyta stabtelėjo šių dviejų gyvenimų savininkės  Janinos Macelienės kūrybos darbų paroda „Manyje gyvena versmė“. Pati Janina yra savamokslė kūrėja, šimto amatų meistrė, nedrąsiai, nepasitikėdama savimi atveria levandomis kvepiančią savo giliąją versmę lankytojui.

Kiekvienas parodos eksponatas yra unikalus darbas, atspindintis turtingą vidinį pasaulį. Čia šiluma alsuoja velti vilnos  gaminiai, ant palangės puikuojasi papuošalai – segės, kurias ilgiausiai lietė Janinos rankos. Jos tarsi prašo rankos draugystei. Janinos paveikslai yra spalvingi, labai  „ramūs“, nes pati autorė nusiraminimą randa gamtoje, santykyje su žmogumi. Viltys, svajos, idėjos, mintys taip gražiai suguldytos kituose kūrybiniuose darbeliuose: mezginiuose, smulkiuose rankdarbiuose, kilimėliuose, pagalvėlėse...

Janinos pomėgis kurti yra jos gyvenimo atspindys, o patys įvairiausi jos darbai tarsi atsidėkodami pasakoja apie jautrią, mylinčią gyvenimą, gamtą, žmones, be galo kūrybingą asmenybę.

Rasa Žitkuvienė